» Spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą.

I już kolejny – 2011r.


I już Nowy – 2011 rok. Dla mnie rozpoczął się on kolejnym cyklem spotkań z dziećmi.

 

Nie tylko dlatego, że jednym z punktów określających zadania zawodowe zoopsychologa jest: –„propagowanie właściwego stosunku społeczeństwa do zwierząt domowych, doradztwo w zakresie relacji między zwierzętami domowymi a społeczeństwem”, ale głównie dlatego, że widzę w tym sens.

                               

Widzę wrażliwość, ciekawość i zainteresowanie, ale też dużą dojrzałość – tak! dojrzałość, która manifestuje się w sposobie zadawania pytań, w wielu wątpliwościach w nich zawartych. W takich chwilach, staję się współodpowiedzialna za to, co dzieci i dorastająca młodzież poniosą w swoje życie w kontaktach ze zwierzętami.  W styczniu (18) odbyło się spotkanie w bibliotece przy ul. Pomorskiej w którym uczestniczyła klasa gimnazjalna i grupa dzieci ze szkoły podstawowej. W lutym (18, 21) odbyły się spotkania z dziećmi w zróżnicowanym wieku – w ramach ferii zimowych – w bibliotece przy ul. Neptuna, oraz Heweliusza.

Z tego ostatniego pochodzą prezentowane fotki. Dzieci podarowały mi narysowane w trakcie zajęć świetlicowych, rysunki swoich zwierzątek, które tutaj również prezentuję. Za wszystkie serdecznie dziękuję.

Dziękuję również organizatorkom, za przygotowanie spotkań, oraz miłą i serdeczną atmosferę.Zwierzęta i przyroda